2014-12-09

Šventiniuose „Anties“ koncertuose – į sunkvežimį netelpanti antis ir 4 metrų aukščio degtinės butelis

Į sunkvežimį netelpanti didžiausia Lietuvoje antis, 4 metrų aukščio „Zombių“ degtinės butelis, tris mėnesius ruoštos atstatytų Kauno ir Vilniaus pilių 3D projekcijos – visa tai ir dar daugiau sutalpins jubiliejinių „Anties“ koncertų, metų pabaigoje vyksiančių Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose, scenos.

Pasak koncertų organizatorių, visas renginio biudžetas siekia 800 tūkst. litų ir yra vienas didžiausių, kada nors skirtas tokio tipo koncertams Lietuvoje. Ypatingos investicijos ir talentinga kūrybinė komanda užtikrins, kad renginiuose apsilankę lietuviai išvystų Lietuvoje dar neregėtą šou, stebinantį muzika, įspūdingomis dekoracijomis, ugnimi bei specialiaisiais efektais, tris mėnesius kurtomis 3D vizualizacijomis ir aukščiausio lygio scenografija.

Koncertų dailininko Lino Liandzbergio teigimu, dekoracijos pradėtos kurti likus maždaug porai mėnesių iki pirmojo koncerto pradžios, prie jų visą paskutinį mėnesį dirbs 8 žmonių komanda. Koncerto dailininkas atskleidė paslaptį, kad specialiai koncertams kuriama didžiausia Lietuvoje antis – 6 m ilgio, 4 m aukščio ir 3,5 m pločio, dydžiu prilygstanti nedidelei jachtai.

„Transportuojant antį tarp koncertų, ją teks išmontuoti, nes ji netilps į krovininį automobilį. Tautinėmis spalvomis nudažytas išskirtinis koncerto atributas simbolizuos ne tik jubiliejų švenčiančią Lietuvos roko legendą, bet ir Lietuvos valstybingumą“, – sako L. Liandzbergis.

Kitas ypatingas koncerto elementas – didelis, tikras ir veikiantis naminės degtinės varymo aparatas, kuris, pasak L. Liandzbergio, nebus vien tik butaforija – jo gaminamą „Zombių“ degtinę koncerto metu iššaus didžiulis, 4 m aukščio degtinės butelis.

Kiekvienai koncerto dainai jau kuriamos ir skirtingos 3D projekcijos. Bendras ekranų, per kuriuos bus rodomos vizualizacijos, plotas siekia beveik 200 kvadratinių metrų. Šie ekranai sieks 8 m aukštį ir užtikrins, kad visi atėję į koncertus jaustųsi tarsi stovėdami prie scenos. Visos vizualizacijos kartu pasakos vientisą siužetą, kuriame muzika ir vaizdai papildys vieni kitus, koncerto žiūrovams suteikdami ypatingų pojūčių. Be to, specialiai koncertui net tris mėnesius yra kuriama įspūdinga atstatytų Vilniaus ir Kauno pilių grafika.

„Anties“ koncertai pasižymės ir profesionalia pirotechnika. Pasak pirotechnikos specialisto Artūro Zumero, kuriančio šiuos efektus koncertams, visas pasiruošimas trunka apie du mėnesius. Koncerto lankytojai išvys ugnies spjaudykles, šaltų garų patrankas, sprogimus ir šūvius.

„Visi pirotechnikos efektai organiškai derės su koncerto muzika ir choreografija. Galiu išduoti, kad renginio kulminacija užgniauš kvapą savo futuristine forma: naujus metus paskelbs iš didžiojo degtinės butelio šaudantys fejerverkai, o didžiulė antis, žėrinti kaip naujametinė eglutė, skubės nusileisti į sceną“, – sakė už renginio pirotechniką atsakingas A. Zumeras.

 Kvapą užgniauš ir koncerto scenografija. Vienu metu scenoje pasirodys daugiau negu 30 žmonių, tarp jų – pati „Antis“, kiti muzikantai, atlikėjai ir šokėjai. Visi jie pasižymės ypatingu, „zombišku“ grimu. Prie „Anties“ koncerto metu prisijungs Justė Arlauskaitė-Jazzu, Merūnas ir Rafailas Karpis, kurį keleto dainų metu ant pečių nešios galiūnas Vidas Blekaitis.

Jubiliejinius „Anties“ koncertus „Zombiai atrieda atidunda!” režisuoja režisierius E. Vėlyvis, sukūręs pelningiausią visų laikų lietuvišką filmą „Redirected / Už Lietuvą!“.

Koncertai vyks gruodžio 20 dieną Šiaulių arenoje, gruodžio 29 dieną Vilniuje, „Siemens“ arenoje, ir gruodžio 31 dieną Kaune, „Žalgirio“ arenoje. Bilietais į renginius Vilniuje ir Kaune prekiauja „Tiketa“, Šiauliuose bilietus platina „Ticketmarket“.