2014-12-16

30-mečio proga „Antį“ pasveikino Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Šiandien jubiliejiniams 30-mečio koncertams besiruošianti grupė „Antis“ susitiko su šalies Prezidente Dalia Grybauskaite. Uždaro susitikimo Prezidentūroje metu šalies vadovė pasveikino vieną žymiausių Lietuvos roko grupių ir padėkojo už jos jau tris dešimtmečius skleidžiamas laisvės idėjas.

Anot Prezidentės, kalbėdama tiesiai, geldama sovietinei ideologijai ir nešdama laisvos Lietuvos vėliavą muzikoje, grupė „Antis“ tapo neatskiriama mūsų šalies muzikinio, kultūrinio ir visuomeninio gyvenimo dalimi.

„Sveikinu „Antį“ su artėjančiu trisdešimtmečiu. Linkiu, kad Jūsų skrydis Lietuvoje būtų ilgas, muzikalus ir toks pats idėjinis, koks buvo iki šiol“, – sakė D. Grybauskaitė.

„Prezidentės sveikinimas – svarbus mūsų kūrybos ir ilgų metų darbo įvertinimas. Prieš tris dešimtmečius pirmo „Anties“ koncerto metu nė neįsivaizdavome, kad jaunų architektūros studentų pokštas virs tokia gaivališka jėga. Muzika išlaisvina žmogaus mintis, taigi džiaugiamės, kad Lietuvai svarbiais momentais prisidėjome prie šio išsilaisvinimo“, – kalbėjo „Anties“ lyderis Algirdas Kaušpėdas.

Susitikimo metu „Anties“ nariai su Prezidente kalbėjosi apie Sąjūdžio laikų kultūrinius judėjimus, pilietiškumo ir laisvės svarbą visuomenei bei artėjančio jubiliejinio grupės koncerto idėją. D. Grybauskaitė ir grupės muzikantai taip pat apsikeitė simbolinėmis dovanomis – skanėstais ir „Anties“ plokštelėmis „Antis“ ir „Baisiai džiugu“. Muzikantai šalies vadovei taip pat įteikė Lietuvos Trispalvę simbolizuojančių tulpių puokštę.

Grupė „Antis“ savo pirmąjį koncertą sugrojo 1984 metų gruodžio 31 dieną Kaune kaip naujametinį pokštą, kuris tęsiasi iki šiol. Grupės diskografijoje – aštuoni studijiniai albumai, antologija, geriausių dainų albumas, koncertinis albumas, trys DVD ir knyga. Prieš metus išleidusi savo naujausią albumą „Baisiai džiugu!“ „Antis“ laimėjo M.A.M.A. apdovanojimą metų roko ir alternatyvos nominacijoje, grupei taip pat buvo įteiktas apdovanojimas už nuopelnus lietuviškai muzikai.

Šventinis grupės „Antis“ trisdešimtmečio turas prasideda jau šį šeštadienį, gruodžio 20 dieną, Šiaulių arenoje. Koncertai taip pat vyks gruodžio 29 dieną Vilniuje, „Siemens“ arenoje, ir gruodžio 31 dieną Kaune, „Žalgirio“ arenoje.
 
(Prisegtose iliustracijose: R. Dačkaus nuotr.)