2014-05-29

Kūrybos 30-metį grupė „Antis“ pasitiks tautinio išzombinimo koncertais

Zombiai atrieda atidunda! – taip vilniečius per megafoną šiandien įspėjo legendinės grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas. Spaudos konferencijoje ant Gedimino kalno grupės nariai pristatė 30 metų kūrybos jubiliejui skirtą projektą, kurio metu, kaip pati pripažino, suzombėjusi „Antis“ imsis visuomenės išzombinimo apeigų ir jas vainikuojančių šventinių koncertų metų pabaigoje.

Pusmetį truksiančios išzombinimo apeigos

„Prieš 30 metų, „Anties“ gyvavimo pradžioje susibūrėme, nes visi siekėme to paties tikslo, pranašavome Lietuvos laisvę, bet jau tada reagavome į grėsmes mūsų šaliai ir dainavome „Zombiai atrieda atidunda!“. Praėjus daugeliui metų grėsmę pamiršome, aptingome ir nė nepastebime, kad aplink mus ir vėl telkiasi vis daugiau įvairių zombių: istorinių, sisteminių ar kibernetinių. Nusprendėme vėl garsiai prabilti apie šią bundančą grėsmę“, – sakė A. Kaušpėdas.

Pasak „Anties“ lyderio, nuo išorinių ir vidinių priešų, kurie kėsinasi į ramius lietuvių gyvenimus, galime gintis tik pažinę ir nugalėję savo vidinius zombius.

„Sieksime, kad „Anties“ rengiami koncertai stiprintų lietuvių pasitikėjimą savimi, savo šalimi, ugdytų istorinį supratimą. Daug vilčių dedame ir į jaunąją kartą. Norime pažadinti jaunimą ir jo patriotiškumą. Todėl jau artimiausiu metu kviesime diskutuoti apie Lietuvos simbolių atgaivinimą ir kūrybiškai prisidėti prie įvairių edukacinių užsiėmimų“, – teigė A. Kaušpėdas.

Įspūdingi šou metų pabaigoje

„Anties“ vadybininko Vaido Stackevičiaus teigimu, lygiai po septynių mėnesių „Anties“ kova su zombiais bus vainikuota šventiniais koncertais, skirtais paminėti grupės kūrybos 30-metį.

Paskutinėmis šių metų dienomis Vilniuje ir Kaune vyksiančiuose koncertuose grupė gerbėjams sukurs grandiozinius šou, įtrauks į permainingą kovą su zombiais, sugros geriausias visų laikų savo dainas. Per savo gyvavimą „Antis“ yra sugrojusi daug įspūdingų koncertų, tačiau šie taps pačiais didžiausiais ir svarbiausiais grupės istorijoje.

„Norime, kad koncertuose tiek senieji fanai, tiek jaunoji karta sužinotų, kad „Antis“ gali skambėti kitaip, o kartu pajustų ir muzikos energiją, kurią grupė dalina jau kelis dešimtmečius. Tai bus neužmirštamos akimirkos, todėl turime jomis deramai pasidžiaugti“, – sakė grupės vadybininkas.
 
Išzombinimo komandoje ir Emilis Vėlyvis

Pasak V. Stackevičiaus, įspūdingą šou kurs būrys profesionalų. Kartu su zombių komanda naujo kūrybinio iššūkio imasi kino režisierius E. Vėlyvis.

„Kadangi planuojame ne paprastą koncertą, o tikrą zombių šou su gausiu muzikantų būriu, kviestiniais svečiais ir įvairiais šviesos, projekcijų ir pirotechnikos efektais, į kūrybinius ieškojimus leidomės su E. Vėlyviu. Režisieriaus idėjos labai tinka šių koncertų vizijai, todėl renginyje netrūks ne tik geriausios „Anties“ muzikos, bet ir netikėtų vizualinių bei režisūrinių sprendimų. E. Vėlyviui kino projekcijas kurti padės režisierė Giedrė Žičkytė“, – sakė V. Stackevičius.

V. Stackevičiaus teigimu, koncerto režisieriui talkins vyriausiasis renginio dailininkas Linas Lianzbergis, šviesų dailininkas Marius Selevičius, Gytis Lagunavičius rūpinsis pirotechniniais efektais.

„Anties“ gerbėjai grupės šventiniuose koncertuose bus laukiami gruodžio 29 dieną Vilniaus „Siemens“ arenoje ir gruodžio 31 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje. Bilietais į šventinius „Anties“ koncertus nuo penktadienio, gegužės 30  dienos, 10 valandos ryto, pradeda prekiauti „Tiketa“.

Grupė „Antis“ savo pirmąjį koncertą sugrojo 1984 metų gruodžio 31 dieną Kaune kaip naujametinį pokštą, kuris tęsiasi iki šiol. Grupės diskografijoje – aštuoni studijiniai albumai, antologija, geriausių dainų albumas, koncertinis albumas, trys DVD ir knyga. Prieš pusmetį išleidusi savo naujausią albumą „Baisiai džiugu!“ „Antis“ laimėjo M.A.M.A. apdovanojimą metų roko ir alternatyvos nominacijoje, grupei taip pat buvo įteiktas apdovanojimas už nuopelnus lietuviškai muzikai.

Šventinių „Anties“ koncertų „Zombiai atrieda atidunda!“ anonsas:


(Nuotr. Algio Kriščiūno)