2016-01-19

Etiopijoje Naujus metus sutikęs A. Kaušpėdas: man Naujieji ir užsienyje, ir scenoje yra dviguba šventė

Etiopijoje Naujus metus sutikęs ir prieš savaitę iš tolimos Afrikos grįžęs legendinės grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas vis dar gyvena kelionės įspūdžiais. Nors naujametinių pažadų sau muzikantas niekada nedalina, jo teigimu, ši data kaskart yra ypatinga šventė – tai ne tik nauja kalendorinė pradžia, bet ir „Anties“ gimtadienis.

„Antis“ gimė iš naujametinio tūso, todėl tai kaskart yra ir grupės gimtadienis. Dabar „Ančiai“ 31 metai, o man – 62 metai, ir tai kiek magiška – viena pusė gyvenimo be „Anties“, kita pusė su grupe. Jei paklausite, kuri pusė buvo geresnė,  atsakysiu taip pat magiškai – trečia, kuri tik ką prasidėjo ir žada būti įdomiausia“, – sako A. Kaušpėdas.

Nors Naujųjų sutikimo šiais laikais A. Kaušpėdas nebesureikšmina, bet patikina, kad jam patinka tai daryti aktyviai ir neįprastai. Pavyzdžiui, prieš metus Naujus metus ir „Anties“ 30-metį A. Kaušpėdas griausmingai paminėjo jubiliejinėje koncerto „Zombiai atrieda atidunda!“ scenoje, išskirtinio šou metu.

„Mėgstu švęsti šventes su darbais, koncertais, premjeromis. Tuomet jaučiu dvigubą šventę, o jos tikroji proga įgauna savo turinį ir formą. Šventimas su griausmu man visada patiko ir, manau, dar ne kartą tai patirsiu“, – sako A. Kaušpėdas. 

„Anties“ lyderio teigimu, kelionė taip pat yra šventė, todėl šiemet A. Kaušpėdas nusprendė Naujuosius sutikti užsienyje.

„Keliauti reiškia išeiti iš savo kasdienio pasaulio ir atsiverti kitam, nežinomam. Matyt, todėl taip mėgstu Naujuosius sutikti nežinomoje šalyje – tai taip pat yra dviguba šventė“, – teigia „Anties“ lyderis.

 A. Kaušpėdo teigimu, „tikrojoje“ Afrikoje jis lankėsi pirmą kartą, nes Marokas, Egiptas ar Tunisas nesukuria tokio autentiško įspūdžio, kokį palieka viešnagė žemyno gilumoje.

„Kvapą gniaužia didinga gamta, neįtikėtinos šiaurės Etiopijos šventyklos ir visuotinis žmonių skurdas. Taip ir likau nesupratęs, kaip tokia turtinga gamtiniais resursais šalis gali taip vargingai gyventi“, – kelionės įspūdžiais dalinasi „Anties“ lyderis.

Prisimindamas žymiąją „Anties dainą“ „Nauji metai“ A. Kaušpėdas šmaikščiai priduria Naujuosius sutikęs „neužsivilkęs palto“, nes Etiopijoje tikrai nebuvo šalta.

Ar jubiliejiniai „Anties“ 30-mečiui skirti koncertai „Zombiai atrieda atidunda!“ padės grupei pelnyti metų koncertinio atlikėjo vardą, paaiškės sausio 29 d. M.A.M.A. apdovanojimuose.

 

Prisegtose iliustracijose: A. Kaušpėdas su žmona atostogauja Etiopijoje (asmeninio archyvo nuotr.)