2014-11-20

„Anties“ jubiliejinių koncertų choreografija kuriama keliasdešimčiai šokėjų

Keliasdešimt vienu metu scenoje savo meistriškumą demonstruojančių šokėjų, vienas už kitą labiau stulbinantys ir nuolat besikeičiantys kostiumai, įspūdingas ugnies šou – jubiliejiniai legendinės grupės „Antis“ koncertai, metų pabaigoje įvyksiantys Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose, pasižymės ne tik aukštu muzikos lygiu, bet ir Lietuvoje dar nematyta choreografija.

Didžiausias darbas užtikrinant, kad visos smulkios detalės susijungtų į vientisą ir grandiozišką visumą, tenka „Anties“ koncertų choreografui Gyčiui Ivanauskui, kuris jau nuo vasaros pluša, siekdamas, kad kiekvienas judesys, kiekvienas šokis būtų nudailintas ir žiūrovui keltų nepakartojamą įspūdį.

„Scenoje vienu metu pasirodys beveik pusšimtis žmonių. Todėl darbą galima palyginti su mozaikos dėliojimu: reikia tiksliai numatyti, kokia dalis šokėjų vienu metu turi būti skirtingose scenos vietose, kiekvienas turi žinoti, kada įeina ir išeina ant scenos, kokią poziciją joje užima. Ir tai tik pirmas žingsnis – po to seka pati choreografija, judesiai. Be to, didelis dėmesys skiriamas efektams – koncerte žiūrovai išvys daug ugnies ir sprogimų. Tai irgi svarbus choreografijos elementas“, – sako G. Ivanauskas.

Kol kas, G. Ivanausko teigimu, pasiruošimas vyksta sklandžiai ir pagal planą. Pagrindinis įkvėpimas koncertų „Zombiai atrieda atidunda!” choreografui yra kūrybinis kolektyvas. Jo teigimu, koncertams surinkta atsakinga ir profesionali komanda, su kuria galima drąsiai eksperimentuoti ieškant teisingų sprendimų, įmantrių kostiumų formų, melodingumo ir kuriant išskirtinį šou.

„Kurti mane visuomet skatina nepatirti dalykai, kurie intriguoja, su kuriais norisi susipažinti artimiau ir juos išgyventi pačiam. Be to, man didžiulė garbė dirbti su tikrais scenos grandais.  „Anties“ lyderis Algirdas Kaušpėdas – labai įdomi asmenybė, tą patį galiu pasakyti apie renginio režisierių Emilį Vėlyvį ir koncerto atlikėjus Jazzu, Merūną bei Rafailą Karpį“, – pabrėžia G. Ivanauskas.

Pasak choreografo, koncerto muzikinį, vizualinį ir choreografinį išpildymą įdomu kurti vadovaujantis netradicine renginio tema.

„Pagrindinė renginio choreografijos koncepcija nenukryps nuo renginio temos – zombių. Bet mūsų kuriami zombiai nebus primityvūs ir nuvalkioti. Esu tikras, kad žiūrovai ir klausytojai patirs nepaprastai gerų emocijų ir iš koncerto išsineš dalį to, dėl ko visas kūrybinis kolektyvas stengėsi ištisus mėnesius“, – sako choreografas.

Jubiliejiniai „Anties“ koncertai „Zombiai atrieda atidunda!“ vyks gruodžio 20 dieną Šiaulių arenoje, gruodžio 29 dieną Vilniuje, „Siemens“ arenoje, ir gruodžio 31 dieną Kaune, „Žalgirio“ arenoje. Koncertų metu „Antis“ nustebins žiūrovus įspūdingu muzikiniu, ugnies ir fejerverkų šou, įsimintinomis dekoracijomis bei scenografija. Koncertus režisuoja režisierius E. Vėlyvis, sukūręs populiariausią visų laikų lietuvišką filmą „Redirected / Už Lietuvą!“. Bilietais į renginius Vilniuje ir Kaune prekiauja „Tiketa“, Šiauliuose bilietus platina „Ticket Market“.