2015-11-30

Algirdo Kaušpėdo ir Gintaro Patacko poezijos vakare – dar negirdėti kūriniai

Grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas ir garsus lietuvių poetas Gintaras Patackas poezijos ir muzikos mėgėjus gruodžio 2-osios vakarą pakvies į muzikos klubą „Tamsta“. Dviejų kūrėjų poezijos vakaro metu Gintaras Patackas susirinkusiems ruošia ypatingą staigmeną – vakaro metu jis pristatys visiškai naują, dar tik ruošiamą išleisti savo poezijos knygą „Mažoji Dieviškoji Co-3. Allegro“.

Eilėraščiai – tai nėra daina, kurią galima zulinti metų metais, juos norisi skaityti naujus, dar niekam negirdėtus“, – tokios naujienos motyvą atskleidė Gintaras Patackas.

Poetui pritaria ir Algirdas Kaušpėdas, taip pat pažadėjęs paskaityti dar niekam negirdėtų XXI a. savo eilių.

Vakaro atmosterą kurs Raimondo Daugino klavišinių ir Tomo Botyriaus saksofono duetas. Aktyvus pianistas Raimondas Dauginas per paskutinius penkerius metus koncertavo su tokiomis žvagždėmis, kaip Michaelas Kuttneris, Wolfgangas Haffneris, Sebastianas Studnicky ne viename Europos džiazo festivalyje ir muzikos mugėje. 

Vienos garsiausių visų laikų lietuviškų grupių „Antis“ lyderis ir architektas Algirdas Kaušpėdas 2013 metais išleido knygą „Antiška“, į kurią sudėjo savo kūrybos bei kitų poetų, tarp jų ir Gintaro Patacko, „Anties“ dainomis virtusius tekstus. Ją vakaro metu bus galima įsigyti neįprastai mažesne šventiška kaina bei gauti autografą.

Poetas, vertėjas, prozininkas, dramaturgas, XX a. 9-ojo dešimtmečio literatūrinis maištininkas Gintaras Patackas per savo karjerą išleido 13 poezijos bei prozos rinkinių, iš viso per 30 knygų. Gintaro Patacko eilės yra tapusios ne tik „Anties“, bet ir „Kardiofono“, „Rondo“, „Rebelheart“ ir kitų žymių Lietuvos atlikėjų dainomis. Vakaro metu, pristatydamas knygą jis skaitys naujausias savo eiles, tačiau bus nevengiama improvizuoti ir atsižvelgti į publikos pageidavimus.

Antis ft. Leon Somov & Jazzu – Nauji metai (žodžiai Gintaro Patacko): https://www.youtube.com/watch?v=UrbZhlhxP-o