2015-11-12

Algirdas Kaušpėdas ir Gintaras Patackas meilę muzikai išreikš... poezijos vakare

Gruodžio 2-osios vakarą į muzikos klubą „Tamsta“ rinksis muzikos ir poezijos mėgėjai – vyks išties neeilinis poezijos vakaras, kuriame savo kūrybą skaitys dainininkas Algirdas Kaušpėdas ir garsus lietuvių poetas Gintaras Patackas.

Dar jaunystėje susipažinę kūrėjai sako, kad poezijos vakaro metu bus juntama juos jungianti meilė muzikai. „Tuo pačiu tai bus žiauri dvikova tarp didžiausių XX amžiaus neformalių poetų“, – intrigavo Algirdas Kaušpėdas, žadėdamas paskaityti ir naujų, dar niekam negirdėtų kūrinių.

„Prieš susitikdamas su publika jaučiu artėjantį finalą ir tada paskutinę minutę intuicijos būdu ruošiu savo ginklus tekstų pavidalu“, – atskleidė Gintaras Patackas, vakaro metu žadėdamas daug sąsajų su „Antimi“.

Gintaras Patackas susirinkusiems taip pat žada ypatingą siurprizą, kurį atskleis kiek vėliau.

Vienos garsiausių visų laikų lietuviškų grupių „Antis“ lyderis ir architektas Algirdas Kaušpėdas 2013 metais išleido knygą „Antiška“, į kurią sudėjo savo kūrybos bei kitų poetų, tarp jų ir Gintaro Patacko, „Anties“ dainomis virtusius tekstus. Tai — ryškūs, provokuojantys, prasmingi ir dviprasmiški tekstai, kurie skambės ir šio poezijos vakaro „Tamstoje“ metu.

Poetas, vertėjas, prozininkas, dramaturgas, XX a. 9-ojo dešimtmečio literatūrinis maištininkas Gintaras Patackas per savo karjerą išleido 13 poezijos bei prozos rinkinių, iš viso per 30 knygų. Gintaro Patacko eilės yra tapusios ne tik „Anties“, bet ir „Kardiofono“, „Rondo“, „Rebelheart“ ir kitų žymių Lietuvos atlikėjų dainomis. Vakaro metu jis skaitys naujausias ir savo labiausiai pamėgtas eiles, tačiau bus nevengiama improvizuoti ir atsižvelgti į publikos pageidavimus.

Algirdas Kaušpėdas – Debesys (poezija): https://youtu.be/mFWQG_NnypM

   

Prisegtose iliustracijose: Algirdas Kaušpėdas ir Gintaras Patackas (S. Baradinsko ir asmeninio archyvo nuotr.).