2014-11-28

A. Kaušpėdo ir Jazzu naujametis klipas atskleidžia netikėtą švenčių dvasią

Legendinės grupės „Antis“ lyderio Algirdo Kaušpėdo ir atlikėjos Justės Arlauskaitės-Jazzu kūrybos gerbėjai jau gali išvysti naujai suskambėjusiai „Anties“ dainai „Nauji metai“ sukurtą vaizdo klipą, filmuotą Londone ir Vilniuje. Pasak klipo režisieriaus Sauliaus Baradinsko, filmavimas vyko itin intensyviai ir užtruko vos keturias paras – tris Londone ir vieną Vilniuje.

Klipą įkvėpė filmas „Pasiklydę vertime“

Klipo nuotaiką, atskleidžia S. Baradinskas, įkvėpė garsus Sofios Coppolos filmas „Pasiklydę vertime“. Klipe A. Kaušpėdas ir Jazzu ir patys elgiasi kaip pasiklydę jausmuose – jie tarsi yra kartu, bet jaučia skiriantį atstumą, o jų ryšys – brandžiai liūdnas.

„Daugelis mūsų turime arba esame turėję komplikuotų santykių. Klipas yra būtent apie tai. Nors Algirdas ir Justė lyg ir yra kartu, vienintelis juos jungiantis dalykas – Naujieji metai. Bet ir jie ne tokie, kokius esame įpratę matyti. Galiausiai telieka obuolio kąsnelis ir Anglijos lietus“, – pasakoja S. Baradinskas.

Režisierius sako, kad kurdamas klipą ypač stengėsi akcentuoti kontrastus. Todėl Naujieji metai klipe nėra tokie, kokius esame įpratę matyti – linksmi, sutinkami su didele draugų kompanija.

A. Kaušpėdas klipe visiškai kitoks

S. Baradinskas pažymi, kad gerbėjai A. Kaušpėdą išvys naujame amplua. „Nors įprastai jis būna išsiskiriantis, teatrališkas, netgi šiek tiek makabriškas, klipe jis ramus, tylus, pasiklydęs ir „vertime“, ir meilėje, ir gyvenime“, – sako režisierius.

 Pasak S. Baradinsko, A. Kaušpėdo sugebėjimas transformuoti save ir įsijausti į vaidmenį jam paliko didžiulį įspūdį.

„Algirdas – neeilinė asmenybė. Filmuojant klipo sceną Pikadilio aikštėje jis priėjo prie ten grojusios vietinės grupės ir pradėjo šokti. Jo charizma greitai pritraukė aplinkinių dėmesį. Padėjo, aišku, ir tai, kad sekėme jį su kamera. Tuoj aplinkui prisirinko minia žmonių, nutarusi, kad tai, matyt, didelė žvaigždė. Išties nuostabu, kaip netgi mieste, kuriame jo niekas nepažįsta, Algirdas sugebėjo patraukti žmones paskui save“, – sako S. Baradinskas.

Sutiko filmuoti net negirdėjęs dainos

Režisierius pabrėžia, kad sutiko imtis užduoties kurti klipą net negirdėjęs dainos, kadangi labai norėjo sukurti klipą su A. Kaušpėdu būtent Londone ir suvokė, kad tai unikali proga. Jam itin didelį įspūdį paliko atlikėjo įsitraukimas į darbą – kartu su kūrybine komanda jis kėlėsi ankstų rytą ir filmavosi iki nakties, siekdamas, kad klipas atrodytų tobulai.

„Turėjome labai mažai laiko, tad būdami Londone, kas rytą keldavomės 5 valandą, o į viešbutį grįždavome 1 valandą nakties. Dvi dienas ieškojome tinkamiausių erdvių klipui ir filmavome foninius kadrus, o vieną dieną paskyrėme nufilmuoti visus kadrus, kuriuose matomas Algirdas. Profesionali komanda ir didžiulis jos ryžtas bei susikaupimas lėmė, kad klipą nufilmavome itin greitai“, – pasakoja S. Baradinskas.

Režisieriaus teigimu, klipas filmuotas 13 skirtingų Londono vietų, taip pat tokiose ypatingu vaizdu pasižyminčiose Vilniaus vietose kaip kokteilių baras „Sky Bar“. Montavimo procesas grįžus truko apie savaitę. Panašiai užtruko ir medžiagos atrinkimas – tai buvo sunkiausia dalis, kadangi reikėjo atrinkti kelias geriausias minutes iš valandų trukmės video scenų.

Jubiliejiniai šventiniai grupės „Antis“ koncertai „Zombiai atrieda atidunda!“, kuriuose skambės klipe girdima daina „Nauji metai“ bei daug kitų atsinaujinusių „Anties dainų, vyks gruodžio 20 dieną Šiaulių arenoje, gruodžio 29 dieną Vilniuje, „Siemens“ arenoje, ir gruodžio 31 dieną Kaune, „Žalgirio“ arenoje. Koncertų metu „Antis“ nustebins žiūrovus įspūdingu muzikiniu, ugnies ir fejerverkų šou, įsimintinomis dekoracijomis bei scenografija. Koncertus režisuoja režisierius E. Vėlyvis, sukūręs pelningiausią visų laikų lietuvišką filmą „Redirected / Už Lietuvą!“.

Dainos „Nauji metai“ klipą išvysti galite čia: https://www.youtube.com/watch?v=UrbZhlhxP-o://Prisegtose iliustracijose: kadrai iš filmavimo aikštelės Londone (Saulius Baradinskas ir Pijus Vėberis), filmavimo užkulisiai Vilnuje (Rytis Šeškaitis).